یکی از مشکلات افرادی که پت دارند ریزش موی گربه simoncat.ir/ریزش-مو-گربه/ است ریزش موی گربه را میتوان کنترل کرد ولی به هیچ وجه نمیتوان آنرا حذف یا کاملا متوقف نمود برای کنترل آن مقاله زیر را بخوانید.

انتخاب گربه

در انتخاب گربه تان دقت کنید قاعدتا گربه های موکوتاه ریزش مو قابل مشاهده کمتری دارند گربه های مو کوتاه درگیری های پوستی و مویی کمتری خواهند داشت ولی خوب اگر تصمیم بر داشتن گربه ی مو بلند پشمالو دارید بیشتر به نکات زیر توجه کنید.

تغذیه مناسب

اصولا تغذیه مناسب تاثیر بسزایی بروی درخشندگی قوام و شادابی پوست و مو گربه دارد قبل از خرید غذای گربه از معتبر بودن آن آگاه شود و ویتامینهای ضروری و مواد داخل آن را از روی جعبه مطالعه بفرمایید با دامپزشک مشورت کنید و مجموعه ای از غذای خشک و تر را دراختیار گربه تان قرار دهید.

چه غذاهایی ممکن است برای گربه من خطرناک باشد؟
1- نوشیدنیهای الکلی: باعث منگ شدن , بیهوشی و مرگ می شود

2- سیر و پیاز و غذای نوزادان: این غذاها به علت داشتن پودر پیاز برای گربه مناسب نیست

3- استخوان مرغ و گوشت و ماهی: باعث اختلال و یا خراشیدگی سیستم گوارشی می شود

4- تن ماهی(انسانی): استفاده مکرر و زیاد باعث بدغذایی در حیوان و نرسیدن ویتامین و مواد لازم می شود

5- شکلات ، چای و قهوه شکلات_کاکائو_چای و دیگر کافئین: کافئین دارای تئوبرومین است یا تئوفیلین، که می تواند باعث استفراغ و اسهال شود و برای سیستم قلب و عصبی سمی واقعی است. باعث آسیب به سیستم عصبی و قلب می شود

در نهایت :

فرمیناتور وسیله ی همانند برس است که به وسیله ایجاد بار الکتریکی موهای کرکی و مرده گربه را جمع میکند شما میتوانید فرمیناتور را از پت شاپ ها خریداری کنید و خودتان در خانه برای گربه تان وقت بگذارید و یا به متخصص گربه ها در سایمون کت simoncat بسپارید تا به طور کامل تمام بدن گربه تان فرمیناتور شود.